UA
Про наш центр

Про наш центр

Центр малоінвазивної хірургії LISOD був започаткований 2010 року — із приходом до лікарні експерта світового рівня — хірурга, онколога кандидата медичних наук Сергія Байдо.

Сьогодні понад 99% гінекологічних, урологічних, абдомінальних операцій проводяться в LISOD лапароскопічно. Під час таких втручань інструменти вводяться через невеликі розрізи (проколи) на шкірі.

Широко застосовується NOTES-хірургія, або операції без шрамів: у таких випадках інструменти вводяться через природні отвори на тілі людини (піхва, задній прохід, уретра).

За допомогою малоінвазивних методик виконуються операції будь-якої складності як при онкологічних, так і при неонкологічних захворюваннях.

Завдяки застосуванню інноваційних малоінвазивних технік Лікарня LISOD є лідером не тільки в межах пострадянського простору, але й входить до переліку провідних хірургічних центрів планети, де абдомінальні хірургічні втручання здійснюються переважно в лапароскопічний спосіб.

Наші досягнення

У LISOD близько 99% операцій проводяться лапароскопічно. Деякі операції, що нині проводяться рутинно, вперше в Україні (а інколи і на пострадянському просторі) були проведені саме в LISOD. У цьому розділі представлені не всі наші успіхи, але найважливіші з них.

 • Лапароскопічна резекція єдиної нирки

  З 2007 року у LISOD проводиться лапароскопічна резекція нирки. Під час операції видаляється частина нирки з пухлиною, а здорова частина органу продовжує функціонувати. У 2009 році вперше в Україні команда Cергія Байдо провела унікальне втручання — лапароскопічну резекцію єдиної (!) нирки.

 • Лапароскопічна анатомічна резекція печінки

  У 2010 році вперше в Україні в LISOD хірургічна команда Сергія Байдо провела лапароскопічну анатомічну резекцію печінки. Така операція є надзвичайно складною, її вважають найбільш вражаючим досягненням в області хірургії печінки за останні 20 років.

 • Лапароскопічна радикальна простатектомія

  У 2010 році вперше в Україні в LISOD було проведено лапароскопічну радикальну простатектомію. Нині це найбільш безпечний і найменш травматичний спосіб видалення передміхурової залози, що має низку переваг порівняно з відкритою хірургією.

 • Радикальна операція при раку яєчників

  Перша лапароскопічна циторедукція при раку яєчників в Україні була проведена в 2011 році в LISOD, а в 2014 році команда Сергія Байдо провела першу в світі первинну лапароскопічну циторедукцію при поширеному раку яєчників із PCI> 10. Нині на рахунку фахівців LISOD понад 200 лапароскопічних циторедуктивних операцій, із них близько третини — у пацієнток із IIIC стадією хвороби.

 • Лапароскопічна радикальна гістеректомія

  У 2010 році вперше в Україні в LISOD ця операція була проведена лапароскопічно. Загалом операція Вертгейма вважається найскладнішим втручанням в онкогінекології. LISOD – одна з небагатьох лікарень на пострадянському просторі, де лапароскопічна операція Вертгейма виконується рутинно, у повсякденній практиці.

 • Лапароскопічна парааортальна лімфодисекція

  Вперше в Україні операція була проведена у LISOD у 2010 році. Нині у світі дуже мало фахівців володіють технікою проведення подібного лапароскопічного втручання. Водночас лапароскопічний доступ робить операцію малоінвазивною — завдяки невеликій операційній травмі пацієнт дуже швидко відновлюється.

 • Лапароскопічна неоуретероцистостомія

  Вперше в Україні операція була проведена у LISOD у 2010 році. Це хірургічне втручання, під час якого сечовід реімплантують у сечовий міхур. Процедура — складна технічно, проте в лапароскопічному варіанті малоінвазивна і має низку переваг для пацієнта.

 • Лапароскопічна гастректомія з D2 лімфодисекцією

  Вперше в Україні операція була проведена в LISOD у 2011 році — у пацієнта був повністю видалений шлунок, а також парааортальні, печінкові та селезінкові лімфатичні вузли. Лапарочкопічне втручання вимагає значної майстерності хірурга, оскільки неймовірно важливо уникнути пошкодження основних артерій.

 • Лапароскопічна трансхіатальна езофагектомія

  Вперше в Україні таку операцію було проведено в LISOD у 2011 році. А у 2013 році вперше було проведено одномоментну лапароскопічну езофагектомію з реконструкцією правою половиною товстої кишки. У більшості медичних центрів світу таке втручання проводиться двома етапами. Спочатку видаляється стравохід і накладається гастростома. Надалі виконується пластична операція для відновлення прохідності шлунково-кишкового тракту. У LISOD реконструкція стравоходу проводиться одномоментно.

 • Лапароскопічна резекція підшлункової залози

  З 2012 року це втручання виконується в LISOD рутинно (на постійній основі). Операція є надзвичайно складною технічно, водночас пацієнт швидко відновлюється, мало часу проводить у лікарні. Рівень післяопераційних ускладнень і болю значно нижчий, ніж при відкритій хірургії.

 • Лапароскопічна екзентерація органів малого тазу

  Вперше в Україні операція була проведена у 2012 році в LISOD. Нині під час такого втручання одномоментно може виконуватись (у разі потреби) пластика сечового міхура та сечоводу. Операція проводиться, коли пухлина дуже поширена, і не можна обмежитися видаленням лише одного органу.